Francuska Federacja Piłkarska nie wyrzuci Evry z kadry

Patrice Evra

Kilka dni temu obrońca Manchesteru United, Patrice Evra obraził byłego reprezentanta Francji, Bixente Lizarazu i kilku ekspertów telewizyjnych, nazywający ich „włóczęgami”. Francuska Federacja Piłkarska (FFF) podjęła jednak decyzję, że zawodnik nie zostanie wykluczony z kadry. 

- Nie wiem, co Lizarazu ma przeciw mnie. Dwukrotnie wybierano mnie najlepszym lewym obrońcą świata, czterokrotnie najlepszym lewym obrońcą Premier League. A czy kiedykolwiek on był najlepszym obrońcą świata? No chyba nie – mówił Evra w wywiadzie dla gazety „Telefoot”.

Władze FFF wezwały zawodnika do złożenia wyjaśnień i po wysłuchaniu ich zdecydowały, że piłkarz nie powinien być wyrzucany z reprezentacji. W swoim wystąpieniu gracz Czerwonych Diabłów odwołał się do strajku, jaki miał miejsce w zespole Trójkolorowych podczas mundialu w 2010 w RPA, oraz wyraził skruchę.

„Po przesłuchaniu i wyjaśnieniach Patrice’a Evry prezes francuskiego futbolu Noel Le Graet podjął decyzję, że Evra będzie do dyspozycji trenera na najbliższe dwa kluczowe mecze reprezentacji” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Tymczasem szkoleniowiec Les Bleus, Didier Deschamps zapowiedział, że za jego kadencji Evra już na pewno kapitanem kadry nie będzie.

- Patrice wie, że dopóki ja jestem selekcjonerem, to on już nie będzie kapitanem. Zdania nie zmienię – mówił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>